Konkurs Dla Niepodległej - wyniki konkursu

SPRAWOZDANIE KOMISJI KONKURSOWEJ

KONKURS DLA NIEPODLEGŁEJ
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ POLONIJNYCH WE WŁOSZECH
UPAMIĘTNIAJĄCY 100- LECIE
ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Komisja oceniła ponad 100 prac.
Prace zostały przesłane z następujących szkół :
• SPK przy Ambasadzie RP w Rzymie
• SPK przy Ambasadzie RP w Ostii
• Katolicka Szkoła Podstawowa w Rzymie , Kościół Polski p.w. św. Stanisława bp i męczennika
• Szkoła Języka i Kultury Polskiej w Treviso (przy IAPP)
• Ludoteka -Szkoła "Kwiaty Polskie", Pontenure
• Polska Ludoteka Wojtek, Ascoli Piceno
• Polska Ludoteka Wojtek w San Benedetto del Tronto
• Anders Szkoła Polska w Umbrii

Laureaci i wyróżnieni w poszczególnych kategoriach :

NAGRODA SPECJALNA
Klocki patriotyczne Manuele Cecchi,
Flaga - rękodzieło – Karol Wodzisz,
Klaudia Kosiorowska
Plakat 11 listopada - Natalia Ciupak
Wyróżnienie zbiorowe dla uczniów klasy IF i klasa IA Szkoły Podstawowej
Wszyscy uczniowie reprezentują Szkołę Polską im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie)

- prace plastyczne- „ Pocztówka dla Niepodległej”,

I miejsce
Noemi Mazzelli, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Veronica Ragnotti, Anders Szkoła Polska w Umbrii
Karol Baldari , Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

II miejsce
Federico Cavallo, Polska Ludoteka Wojtek w San Benedetto del Tronto
Laura Celli, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Sofia Lippi, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

III miejsce
Andrea Generale, Ludoteka- Szkoła Kwiaty Polskie, Pontenure
Brajan Bogusz, Ludoteka- Szkoła Kwiaty Polskie, Pontenure
Jakub Kołodziej, Ludoteka – Szkoła Kwiaty Polskie, Pontenure

Wyróżnienia:
Oskar Gnatek, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Karol Wróbel, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Mattilde Borracino, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Laura Revello, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Davide Amendola , Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Kuba Dziub
Paolo Minucci , Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Davide Procaccianti Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Milena Fornaro Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

puzzle Ojcowie Niepodległej

1 miejsce
Marco Cecchi, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Wictoria Kawon, Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Ostii
Amelia Dziuba , Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
2 miejsce
Giacomo Cavallo, Polska Ludoteka Wojtek w San Benedetto del Tronto
Aleksander Tempka, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Alessia Blaffard, Polska Ludoteka Wojtek w San Benedetto del Tronto
3 miejsce
Wiktoria Polańska, Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Ostii
Francesca Walpen, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

Wyróżnienia
Oliwia Polańska, Ostia
Marta Penar, Rzym
Kornelia Gącerz, Rzym
Martina Cocca, Rzym

gry planszowe „Pierwsze Dni Niepodległości

I miejsce –
Luna Koszowska, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Valentino Babiś, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

II miejsce
Alicja Szeliga, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Susanna di Stefano, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

III miejsce
Martin di Stefano, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Maddalena Celli, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

- konkurs – krzyżówka z hasłem NIEPODLEGŁA

I miejsce
Anna Paparella, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Amelia Bogusz, Ludoteka- Szkoła Kwiaty Polskie, Pontenure

II miejsce
Luigi Carosi, Polska Ludoteka Wojtek w Ascoli Piceno
Daria Kozerska, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

III miejsce
Lidia Besztak, Katolicka Szkoła Podstawowa w Rzymie , Kościół Polski p.w. św. Stanisława bp i męczennika
Sebastian Głazowski, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

Wyróżnienie
Andrea Casimiri, Polska Ludoteka Wojtek w Ascoli Piceno

prezentacje multimedialne wykonane w Power Point „ Pierwsze dni Niepodległości”

1 miejsce
Marco Cirri, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
Nicolò Palombi , Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

2 miejsce
Marta Wojtaszek, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

film „Drogi do Niepodległości”

I miejsce

Julia i Karol Antonini, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie

Uczniowie klasy II LO Szkoły Polskiej im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie:
Jan Rzepka, Jakub Gołębiowski, Daniel Roszczyk, David Świętochowski, Marta Komarowska, Aleksandra Szeliga

Jury
Joanna Kawula, Izabela Dziadosz, Zuzanna Oleksy, Andrzej Kamiński, Alina Mazańska- nauczyciele Szkoły Polskiej w Rzymie

Rzym, 3 listopada 2018 r.

ZałącznikWielkość
PDF icon SPRAWOZDANIE KOMISJI KONKURSOWEJ.docx.pdf659.74 KB