AKTUALNOŚCI

Oferta pracy dla pracownika administracji od 1 listopada 2020 r.

Kierownik Szkoły Polskiej im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie
zatrudni od 1 listopada 2020 r.
pracownika administracji – specjalistę na umowę na zastępstwo do 30 kwietnia 2021 r.
Wymiar etatu: 1/4 etatu ( 10/40 )
Liczba stanowisk pracy: 1 stanowisko
Miejsce wykonywania pracy: Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Rzymie, ul. Costantino Maes 23, Rzym
Dni i godziny wykonywania pracy :
piątek 15.30 -19.30
sobota 9.00 - 15.00

II edycja konkursu filmowego - "Zapraszamy do Polski!"

Jeśli lubisz kręcic filmy, dobrze znasz Polskę i chciałbyś zeby inni równiez ją poznali, zapraszamy Cię do udziału w II konkursie filmowym " Zapraszamy do Polski !". Organizatorem Konkursu jest Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie wraz z Osrodkiem Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość”

Termin nadsyłania prac - 4 listopada 2020 r.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród podczas szkolnego Tygodnia Niepodległości!

Dokumenty i procedury anty COVID w Szkole Polskiej w Rzymie

Szanowni Państwo, Rodzice, Uczniowie.,
Szkoła Polska w Rzymie, tak jak kazda placówka oświatowa działająca na terenie Włoch jest zobowiazana do wdrożenia odpowiednich procedur postępowania w celu zmniejszania ryzyka zarażeniem koronawirusem COVID 19.. W tym roku wyjatkowo ważna jest wzajemna współpraca i obustronne zaufanie. My jako Szkoła będziemy dokładac wszelkich starań, aby stosujac sie do procedur obowiazujących we wszystkich szkołach zminimalizowac dla wszystkich ryzyko zarażenia koronawirusem. Jak zwykle liczymy na Wasze wsparcie i zrozumienie.

Spotkania inauguracyjne dla rodzicow 16-19 wrzesnia

Uwaga!

Przed rozpoczęciem zajęć dla uczniów , w tygodniu poprzedzającym , tj. od 16 do 19 września, odbędą się zebrania dla rodziców z nauczycielami. Zebrania odbędą sie online z wykorzystaniem grup klasowych na Skypie. Prosimy rodziców aby wzięli udział w spotkaniach z adresów skypowych dzieci, które używane były w poprzednim roku. W przypadku zmiany adresu prosimy o poinformowanie wychowawcy. Szczegółowy plan spotkań znajduje sie na profilu facebook Szkola Polska w Rzymie.

Rozpoczęcie zajeć w roku szkolnym 2020/2021

Regularne zajęcia w nowym roku szkolnym w Szkole Polskiej dla uczniów zaczynamy;
dla klas środowych od 23 września.
dla klas czwartkowych z uwagi na wyjazd delegacji uczniów , nauczycieli i rodziców na Monte Cassino w dniu 24 września - zajęcia rozpoczną sie 1 października.
dla klas piątkowych od 25 września
dla klas sobotnich od 26 września
dla klas " C" zgodnie z grafikiem zjazdów

Plan lekcji na rok szkolny 2020/2021

Uwaga !
W zakladce Plan lekcji zostal zamieszczony plan lekcji na rok szkolny 2020/2021. Informujemy, że w tym roku szkolnym z uwagi na trudną sytuację epidemiologiczna PLAN LEKCJI może ulegać zmianom.
Po konsultacjach z uczniami i rodzicami klas "C" - miesięcznych, na początku zajeć uzupełnimy PLAN LEKCJI o terminy godzin realizowanych online.

Zakończenie 1 etapu rekrutacji na rok 2020/2021

Informacja na temat zakończenia 1 etapu rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 .

Komisja Rekrutacyjna informuje , że wszyscy uczniowie, którzy wysłali zgłoszenie do klasy I Szkoły Podstawowej i do klasy 1 Liceum zostali przyjęci do klas, do któych aplikowali.

Jednocześnie informujemy, że dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami a zatem z dniem 12 czerwca uruchamiamy 2 etap rekrutacji.

Rekrutacja do Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Rzymie na rok szkolny 2020/2021

Zgodnie z Zarządzeniem Kierownika Szkoły Polskiej w Rzymie rozpoczynamy rekrutację do Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Rzymie na rok szkolny 2020/2021

Przypominamy, że w stanie pandemii COVID 19- stacjonarny sekretariat szkoły nie funkcjonuje. Na potrzeby rekrutacji uruchomiony został WhatsApp  347 725 1803 czynny w godzinach pracy sekretariatu ( informacja w MENU głównym - Kontakt ze szkołą w okresie zawieszenia zajęc ).

W zakładce REKRUTACJA w menu bocznym znajdują się :

- Regulamin Rekrutacji

Strony

Subscribe to im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie  RSS